Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

KLUB MARIE

Dokážeš to taky !

Vítejte na stránce klubmarie.wbs.cz v sekci Dokážeš to taky ?

 

Letošní již 15. ročník “Dokážeš to taky” s podtitulem "Spolu nevyhoříme!" uspořádala Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy a pod záštitou starostky MČ Praha 3 V. Hujové. Ve dnech 20. až 22. května 2016 se do Prahy sjely účastnice z pacientských organizací z různých koutů ČR a pozvání přijaly také zástupkyně Europa Donna Slovensko.
Klub MARIE z. s. Třinec reprezentovaly dvě ženy a z 29 soutěžících družstev obsadily krásné deváté místo.

 

Dokážeš to taky ! 2012

Všichni draci našeho života

 

Ve dnech 19. 5. až 21. 5. 2012 jsem se zúčastnila spolu s členkami našeho klubu Marie Třinec, Aničkou Gavendovou a Evou Niemczykovou, akce pořádané Alianci.  Setkání se konalo v kempu Baldovec  v blízkosti Sloupsko-šošůvských jeskyní za účasti dalších 50 žen z onko-klubů Čech a Moravy.

Po příjezdu jsme se ubytovaly v hezkých chatkách kempu Baldovec. Celé tři dny pobytu byl přichystán pestrý program. Odpoledne jsme zahájili shrnutím aliančních „Deset let spolu“, promítáním, foto, vzpomínkami a diskuzí. Po večeři nás čekal oheň, opékaní buřtů a beseda se speleology, kteří nám přiblížili taje a záhady podzemních jeskyní s trochou hrůzostrašných historek.  Poté se deset jeskynních žen, mezi nimi i já, přesunulo třemi auty asi 8 km k Sloupsko-šošůvským jeskyním.

S malou dušičkou jsem kráčela okusit nový zážitek – přespání v jeskyni. Největší obavu jsem měla z nízké teploty, která se pohybovala kolem 8°C. Byla jsem vybavena nafukovací karimatkou, spacím pytlem, polštářkem a několikavrstvým oblečení. Část jeskyně byla vybavena asi 25 lehátky, na kterých se provozuje léčba astmatických potíží dětí z oblastí postižených exhalacemi. Tyto lehátka jsme využily na přespání. Před vlastním ulehnutím jsme se dvěma průvodci absolvovaly prohlídku části jeskyně. Ranní probuzení v 8 hodin bylo pro mě příjemné. Prospala jsem celou noc a dobře na mě působila veliká vlhkost, která zapříčinila změnu hlasu.

V neděli dopoledne na společném setkání každá z nás sdělila svůj pocit z nočního pobytu v jeskyni svým kolegyním a pak jsme byly odměněny tričkem s potiskem draka.

Celou neděli probíhal pestrý program, který začínal vystřihováním masek s různými  motivy draků. Taky jsme si mohly vyzkoušet střelbu z luku, tai-ji, jogu  a africké bubnování. Večerní program jsme zahájily africkým bubnováním pod vedením bubeníka, který nás všechny vybavil nástroji a aktivně zapojil do hry. Jako hosté nám vystoupilo ženské pěvecké trio. Večer jsme zakončily táborákem a zpěvem.

V pondělí ráno se naše třinecké trio rozloučilo s děvčaty a odjelo na prohlídku jeskyní. Paní průvodkyně nám vyšla vstříc a provedla nás o hodinu dříve, než bylo v plánu. Nejvíce mě zaujala krápníková výzdoba  a Eliščina jeskyně  ve které se pořádají koncerty. Měli jsme možnost poslechnout si část koncertu z reproduktorů a vychutnat si výbornou akustiku této jeskyně.

Chtěla bych poděkovat organizátorkám této skvělé akce. Domu jsem si vezla plno zážitků a dojmů, na které budu dlouho vzpomínat.    

                                                                                             Vlasta Rajcová

 

 

 

 
TOPlist